Serie A: Empoli - Inter 0:1

24/09/23 - Nebyl to úplně ideální výkon, ale i tak Inter zaslouženě vyhrál a nadále vévodí Serii A. V 5.kole vyhrál v Empoli 1-0 díky parádní ráně zvoleje od Federica Dimarca. Inter začal dobře, ale z úvodního náporu gól nevytěžil a dovolil domácím trochu ožít. Ti se statečně bránili dál a zkoušeli pronikat i na polovinu nerazzurri. Do poločasu branka nepadla a vůbec poprvé se v letošním ročníku ligy stalo, že ho Inter nevyhrál. Šest minut po přestávce přišla paráda od Dimarca a tak od to doby mohl hrát jeho tým na jistotu, což se mu i dlouho dařilo. Až v samotném závěru už to nebylo ono a i díky zranění Arnautoviče, kdy museli hrát černomodří v deseti, přišel velký tlak domácích. Skóre však zůstalo stejné.

Autor: Lukáš Pekárek